הבוגרים שלנו

דר' יותם פופוביץ

בעל דוקטורט מהחוג לביולוגיה ימית
מנכ"ל חברת סטארטאפ בתחום חקלאות אקווטית יבשתית
דר' יותם פופוביץ

"כיום אני מנכ"ל חברת DataValley, חברת סטארטאפ שמטרתה להפחית סיכונים ולהגדיל תפוקות בחקלאות אקווטית יבשתית. אנחנו עושים זאת מאיסוף נתונים בזמן אמת, בניית מאגר נתונים ייחודי ומודלים לחיזוי עתיד באמצעות AI. בעולם שהולך ומשתנה, היכולת לאדפטציה של חקלאות אקווטית תלויה בראש ובאשונה בחדשנות טכנולוגית ובכלים להפחתה או שיתוף בסיכונים הולכים וגוברים וזו מהות החברה. החברה מונה כיום 5 עובדים, לפני גיוס הון , פעילה בשוק המדגים בארץ ומתחילה את דרכה להפצה בחו"ל.

הלימודים בבית הספר למדעי הים תרמו לי רבות- הם עיצבו אותי כביולוג ימי וכמקבל החלטות. קיבלתי מבית הספר ומהמנחה שלי  את היכולת לשלב תחומים שונים רחוקים זה מזה לכלל תמונה אחידה, ללמוד אותה ולהסיק ממנה הלאה קדימה. למדתי להטיל ספק ולשאול שאלות, לחקור מערכת ולנתח אותה באופן דקדקני לפני קפיצה למסקנות. למדתי לקבל את העובדה שאנשים שונים מביאים המון ידע בתחומים רחבים, ומשמעות "רב תחומיות" הינה לתת לכל אחד במה להתבלט תוך כדי שמצביעים יחד על מטרה משותפת ומבינים להיכן מתקדמים.

קיבלתי מהצוות הנפלא בתחנת המחקר של ביה"ס בשדות ים את הלך המחשבה של להיות יזם או מנהל- להגשים כל מטרה ולפעול בנחישות ומחשבה קדימה. לזהות חסמים ולדעת למצוא פתרון ולהגיע למטרה. ובעיקר- תחושה של משפחה. להגיע לשם זה כמו לחזור הביתה. חיוך ענק על הפנים, חיוך גדול יותר בלב. אני בר מזל שיצא לי להיות חלק מהמשפחה הזו, והאנשים שבה מלווים אותי עד היום בכל פעולה או החלטה חשובה".