חדשות

במהלך וועידת האקלים COP 27 בשארם א-שייח' שהתקיימה השבוע, חתמנו על הסכם טרילטרלי פורץ דרך לשיתוף פעולה עם אוניברסיטת ח'ליפה ואוניברסיטת איחוד האמירויות, ומרכז המחקר GEOMAR הלמהולץ הגרמני לחקר האוקיינוסים.

המטרה היא לחקור את שינויי האקלים והשפעות הזיהום בים התיכון ובמפרץ הערבי ולפתח אסטרטגיות להפחתת נזקים במערכות האקולוגיות.

>>>
הנבחרת הכחולה

"הנבחרת הכחולה": שיתוף פעולה בין בית הספר למדעי הים לבין היחידה למעורבות חברתית בדיקנאט הסטודנטים

הנבחרת מורכבת מחוקרים מן הסגל האקדמי של בית הספר ומסטודנטים דוברי ערבית מתחומי הדעת השונים הלומדים באוניברסיטה.
מטרת התכנית היא לתרגם את הידע המחקרי שנצבר בבית הספר למדעי הים לסדנאות לימוד חווייתיות ומעשירות לתלמידי בתי ספר דוברי ערבית בצפון הארץ.
תכניות אלה, אשר תכתבנה במשותף על ידי החוקרים והסטודנטים, תעלנה את המודעות לחשיבות הים עבור המשך החיים על כדור הארץ ולהשלכות זיהומו ותפתחנה בקרב התלמידים תחושת אחריות וכיווני פעולה.

>>>

פרופ' רועי דיאמנט וד"ר אביעד שיינין מנסים לאפיין את הקולות ואת ההתנהגות של הדולפינים הוורודים באמזונס, ולבחון כיצד הם מתנהגים

החוקרים חזרו לאחרונה מתחנת המחקר Tiputini Biodiversity Station שבאקוודור, בלב האמזונס, שם חי הדולפין הוורוד. מטרתם של פרופ' דיאמנט וד"ר שיינין היא לנסות ולאפיין את הקולות ואת התנהגותם של הדולפינים הוורודים.

>>>
blue economy workshop

בשבוע שעבר התקיים המפגש הראשון בסדנת היזמות בתחומי הים, של בית הספר למדעי הים ומעבדות החדשנות באוניברסיטת חיפה

התרגשנו לפתוח את הסדנה ולשמוע מקרוב על מעל ל -30 הרעיונות היצירתיים והמסקרנים אותם נלווה במסגרת התוכנית, שנהגו מתוך שאיפה לייצר שינוי בעולם לנוכח האתגרים העצומים שעומדים לפנינו, תוך שמירה על כדור הארץ.

>>>

Sea-thru: האלגוריתם ש"מנקה" הפרעות וויזואליות מתמונות שצולמו מתחת לפני המים

הכירו את Sea-thru – האלגוריתם שפיתחו ד"ר דרייה אקאיינק ופרופ' טלי טרייביץ מהחוג לטכנולוגיות ימיות – מתקן תופעות פיזיקליות שונות שמתרחשות מתחת לפני המים, כגון פיזור של האור ועכירות תלויי מרחק וצבע, שמקשות לראות בצורה צלולה וברורה בתוך המים, וכאילו "מרוקן" את המים מהתמונה.

>>>
דירוש שנגחאי 2022

הישג לביה"ס בדירוג שנגחאי

ברכות לחוקרות ולחוקרים, לצוותים המקצועיים ולסטודנטיות/ים שלנו, שהישגיהם המדעיים הציבו את בית הספר בטווח המקומות 151-200 בעולם בדירוג שנגחאי לפי מקצועות בתחום מדעי הים (אוקיאנוגרפיה).

>>>
סוויצמד כלכלה כחולה

יש לכם.ן רעיון למיזם בתחום הים?

בית הספר למדעי הים ומעבדות החדשנות באוניברסיטת חיפה (Haifa Innovation Labs) שמחים להשיק רשמית את ההרשמה למחזור החדש של התכנית סוויצמ'ד לפיתוח מיזמים וחדשנות בתחומי הים.
התכנית מופעלת בתמיכת מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב והאיחוד האירופי, וממוקדת בפיתוח מודלים עסקיים לפיתוח כלכלה כחולה.

>>>