חדשות

מחקר חדש: השיטה לשימור שרידותם של אלמוגים בתנאי קיצון

מחקר חדש שערכה פרופ' טלי מס מהחוג לביולוגיה ימית, בשיתוף האוניברסיטה הטכנולוגית סידני אוסטרליה, מצא כי שימור מגוון גנטי של מספר רב של אלמוגים הגדלים בתנאי מחייה שונים מגדיל את הסיכוי לשמר את שרידותם בתנאי קיצון שונים.

>>>

לא רואים דולפינים בחופי הארץ? זו הסיבה לכך

מחקר חדש שערכו הדוקטורנט יותם צוריאל, ד"ר דני כרם, ד"ר אביעד שיינין ופרופ' דני צ'רנוב מתחנת מוריס קאהן לחקר הים של בית הספר מצא כי הדולפינים שמגיעים לחופי ישראל מגיעים יותר בשעות הלילה, בעונת החורף ואינם מעדיפים לשהות באזור מסוים לאורך החוף.

>>>

המפגש שישי של תכנית ההכשרה לפיתוח מיזמי כלכלה כחולה וחדשנות ימית התקיים במרכז הלאומי לכלכלה כחולה

היזמים הסקרנים והנלהבים שמעו מפי ראש המרכז, הגב' הילה ארנרייך, על מהות המרכז ומטרותיו . שמחים להיות שותפים לחלום ולחזון בקידום הכלכלה הכחולה, התחום החדש שבו נפגשות היזמות והטכנולוגיה לטובת הסביבה.

>>>

מקום 28 בעולם במדד האימפקט של Times Higher Education

המדד בוחן את הדירוג האקדמי של אוניברסיטאות במדדי הקיימות החברתית והסביבתית, שנקבעו על ידי האו"ם. על פי המדד דורגה אוניברסיטת חיפה במקום 28 ביעד 14 "חיים מתחת למים" מתוך כ־500 אוניברסיטאות בעולם.

>>>

בית הספר למדעי הים אירח לכבוד יום האוקיינוסים הבינלאומי את הכנס "הים העמוק – שמירת טבע, מחקר, חדשנות"

בשותפות עם החברה להגנת הטבע, רשות הטבע והגנים, המשרד להגנת הסביבה, המכון לחקר ימים ואגמים לישראל, המרכז לחקר הים התיכון, מוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט באוניברסיטת תל אביב, רשות העתיקות ושותפים נוספים. במסגרת הכנס הושקה תכנית אב חדשה להגנה על 30% מהשטח הימי של ישראל, עד 2030. חוקרי וחוקרות בית הספר למדעי הים ע"ש צ'רני עומדים בחזית המחקרים בים העמוק בישראל, שהובילו בין היתר להכרזה על שמורת טבע ימית באזור של הפרעת פלמחים; הבנה מעמיקה יותר של התנהגות הכרישים מול חופי ישראל; מחקר של ההשפעות של שינויי האקלים על הים התיכון – ושל שינויים בים התיכון על האקלים ועוד.

>>>

ברכות לד"ר איציק קליין על חנוכת המעבדה החדשה שלו

המעבדה לניווט והיתוך מידע למערכות אוטונומיות (ANSFL) עוסקת בפיתוח גישות פורצות דרך לניווט אוטונומי בהתבסס על בינה מלאכותית. המחקרים המתקיימים במעבדה משלבים בינה מלאכותית ביישומי הניווט בתחומים שונים, החל מניווט של צוללות אטונומיות, דרך רחפנים וכלה במעקב וניטור אחר בעלי חיים.

>>>