חדשות ואירועים

ממשיכים בדרך שלנו לייצר אימפקט חברתי וסביבתי אמיתי בהנגשת הידע על הים ובמטרה להעלות את המודעות לשמירה על הסביבה הימית והחופית

אנו מלווים את מגמת מדעי הים במקיף ג' באשדוד מאז הוקמה לפני שלוש שנים. סטודנטים שלנו מובילים גם את הוראת מדעי הים במקיף ג' והתלמידים במגמה מעורבים במחקר ארוך שנים על אוכלוסיית הדולפינים המקומית.

>>>

יום האישה הבינלאומי הוא עבורנו סיבה לחגוג את מדעניות בית הספר, שמהוות 44% מחברי הסגל האקדמי!

היום אנחנו שמחים להציג אחת מהן – ד"ר דריה אקיינאק. ד"ר אקיינאק, במקור מאיזמיר שבתורכיה, למדה לתואר שני בחקר החלל ב-MIT וסיימה שם את לימודי הדוקטורט בהנדסה מכנית ואוקינוגרפית בשילוב עם מכון וודס הול לאוקינוגרפיה.

>>>

יריית פתיחה לפרויקט ייחודי שביה"ס לוקח בו חלק: "קירות בית הספר אינם גבולותיו"

תכנית חדשנית שמובילים עיריית חיפה ומשרד החינוך, במסגרתה תלמידי חטיבות הביניים בעיר יוצאים אל מרחבים שונים ומגוונים בחיפה, ללמוד באופן פעיל והתנסותי ובמסגרת קבוצות קטנות, נושאים מגוונים, המציעים להם אתגרים חדשים, פיתוח כישורי חיים, עידוד לחקר, ליזמות ולמעורבות חברתית ולימודית.

>>>

במהלך וועידת האקלים COP 27 בשארם א-שייח' שהתקיימה השבוע, חתמנו על הסכם טרילטרלי פורץ דרך לשיתוף פעולה עם אוניברסיטת ח'ליפה ואוניברסיטת איחוד האמירויות, ומרכז המחקר GEOMAR הלמהולץ הגרמני לחקר האוקיינוסים.

המטרה היא לחקור את שינויי האקלים והשפעות הזיהום בים התיכון ובמפרץ הערבי ולפתח אסטרטגיות להפחתת נזקים במערכות האקולוגיות.

>>>
הנבחרת הכחולה

"הנבחרת הכחולה": שיתוף פעולה בין בית הספר למדעי הים לבין היחידה למעורבות חברתית בדיקנאט הסטודנטים

הנבחרת מורכבת מחוקרים מן הסגל האקדמי של בית הספר ומסטודנטים דוברי ערבית מתחומי הדעת השונים הלומדים באוניברסיטה.
מטרת התכנית היא לתרגם את הידע המחקרי שנצבר בבית הספר למדעי הים לסדנאות לימוד חווייתיות ומעשירות לתלמידי בתי ספר דוברי ערבית בצפון הארץ.
תכניות אלה, אשר תכתבנה במשותף על ידי החוקרים והסטודנטים, תעלנה את המודעות לחשיבות הים עבור המשך החיים על כדור הארץ ולהשלכות זיהומו ותפתחנה בקרב התלמידים תחושת אחריות וכיווני פעולה.

>>>