הבוגרים שלנו

ביה"ס למדעי הים ע"ש צ'רני מכשיר את הדור הבא של מדעני העתיד ואנשי מקצוע בתחומים הנדרשים לפיתוחים ומחקר של מדעי הים ופותח בפניהם הזדמנויות תעסוקתיות מגוונות. בוגרינו מובילים כיום את המחקר, התעשיה, הכלכלה, הביטחון והממשל הישראלי והעולמי ומשתלבים בחברות המובילות בעולם.
הכירו את הבוגרים שלנו. 

oded ezra

עודד עזרא

עצמאי בתחום סקרים תת-ימיים

מוסמך החוג למדעים גאו-ימיים (.M.Sc)

"כיום אני עוסק בפרויקטים מחקריים ומסחריים שונים בעיקר בתחומים של רובוטיקה תת-ימית והידרוגרפיה בארץ ובעולם, בנוסף אני מתכנן ובונה מערכות צילום למחקרים תת-ימיים.
דרך הלימודים בחיפה והמחקר שעשיתי רכשתי כלים מעשיים כגון יצירת מפות בתימטריות, ניתוח והצגת נתונים מהסונארים והרובוטים שאיתם אני עובד. הלימודים ובעיקר המחקר אפשרו לי להכיר מתוך התנסות אישית את דרך החשיבה האקדמית שעוזרת לי כיום כאשר אני עובד ומייעץ בפרויקטים מדעיים וגם מחוץ לעולם המדעי הדבר מאפשר לי להביא רמה גבוהה של ידע ועבודה מעשית לפרויקטים בתחומים אחרים"

דר' עמיקם בר-גיל  

מדען ראשי בחברה לניהול מיקרו -אצות לתעשייה
בעל דוקטורט מהחוג לביולוגיה ימית 

"כיום אני מנהל מדעי ואחד המייסדים של חברה בשם ימוג'ה בע"מ, העוסקת בגידול מיקרו-אצות לצורך הפקת חומרים לתעשיות הקוסמטיקה, תוספי תזונה ובעתיד לפארמה. בתפקידי כמנהל מדעי (CTO), אני אחראי על פיתוח המוצרים הבאים אשר החברה תייצר, גידול של אצות חדשות אשר אינן נמצאות בגידול תעשייתי כיום או ייעול גידול של אצות קיימות והתאמתן למערכת תוך כדי העצמת ביטוי החומרים שהאצות מייצרות. הלימודים בחוג נתנו לי את הכלים הדרושים להיות חוקר ואיש מדע. הפתיחות הגדולה בחוג לשיטות, מכשור ושיטות חדשות ומולטי-דיסציפלינריה הם אחת החוזקות הגדולות של החוג לדעתי אשר מרחיבים את האופקים ופותחים את הראש לשילובים של טכנולוגיות חדשות במדעי הים. החוויה האישית שלי מהלימודים בחוג היתה לא פחות ממושלמת. החל מהמנחה שלי שנתן לי את כל הכלים הדרושים להפוך לחוקר ומדען עצמאי, ממשיך במנהל המעבדה, אשר סייע בכל דבר אפשרי והיה פתוח לכל "שיגעון" שעלה לי. ממשיך בסגל החוקרים של החוג אשר דלתם תמיד היתה פתוחה לייעוץ ומעבדתם על מנהלי המעבדות שלהם, היו תמיד נכונים לסייע. סגל המנהלה היה יעיל, מהיר ותמיד מסביר פנים ועשה כל יכולתו כדי להקל על הליכים בירוקרטים. בשבילי החוג היה משפחה ועודנו כזה"

Amicam Bar-Gill
Yael Shai

יעל שי

מפקחת ביחידה הארצית להגנת הסביבה הימית במשרד להגנת הסביבה

מוסמכת החוג לציוויליזציות ימיות (.M.A)

"ב-13 השנים האחרונות אני מפקחת להגנת הסביבה ביחידה הארצית להגנת הסביבה הימית במשרד להגנת הסביבה. בעלת תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה ומשנת 2019 גם בעלת תואר שני במסלול כולל תזה של החוג לציוויליזציות ימיות. את עבודת המחקר לתזה ביצעתי בנושא השפעת זיהום ים בשמן על האוכלוסייה המיקרוביאלית בדרום מזרח הים התיכון, בשיתוף עם המכון לחקר ימים ואגמים.  העבודה על התזה היתה מרתקת ובסופה גם פירסמנו מאמר בנושא. המחקר תרם מאוד להרחבת הידע המקצועי בתחום בארץ ובעקבותיו יצאו קולות קוראים של המשרד להגנת הסביבה למחקרי המשך.
לימודי התואר השני בחוג לציוויליזציות ימיות הרחיבו מאוד את השכלתי בתחומים הקרובים לליבי במדעי הים, שהיו חשובים גם לעבודתי במשרד להגנת הסביבה, והופתעתי מאוד למצוא עניין רב בתחומי הארכיאולוגיה וההיסטוריה הימית שנחשפתי אליהם לראשונה בחוג.
בנוסף ללימודים בכיתה ובמעבדות, הערך המוסף המשמעותי של תוכנית הלימודים הוא הסיורים הלימודיים, ההפלגות והצלילות לצרכי חפירות ארכיאולוגיות או מחקר. כך שעם קבוצת הסטודנטים יוצאת הדופן שלמדתי איתה, כל  פעילות לימודית הפכה לחוויה של ממש "

תומר כתר

אנליסט במרכז למיפוי חופי ואוקייני CCOM

מוסמך החוג למדעים גאו-ימיים (.M.Sc)

"סיימתי תואר ראשון במדעי הים עם חלומות גדולים על הפלגות מחקר במקומות רחוקים, על טכנולוגיה וגילויים פורצי דרך במעמקי הים, ועל הזדמנות לקחת חלק במאמץ העולמי לחקר האוקיינוסים. במהלך הלימודים לתואר שני בחוג למדעים גאו-ימיים הצלחתי לצבור את הידע המדעי, הכלים הטכנולוגיים והקשרים האישיים הדרושים כדי להתקדם צעד-צעד בתחום והיום אני יכול לומר שהגשמתי את מה שרציתי – וקיבלתי תיאבון לעוד. בשלוש שנותיי בחוג למדתי את היסודות המדעיים, תוכנות המחשב שאי אפשר בלעדיהן, הכרתי מומחים שנתנו לי הזדמנות – ויצאתי לדרך משלי. כיום אני עובד במרכז למיפוי חופי ואוקייני CCOM על מספר פרויקטים והעיקריים שבהם הם Seabed 2030 אשר שואף להשלים את המיפוי העולמי של כל האוקיינוסים בעשור הקרוב. אני גם שותף ב-  Multibeam Advisory Committee אשר הוקם ע"י ה- NSF כדי לשפר את יכולות המיפוי של צי המחקר האמריקאי הכולל מעל 20 אוניות מחקר מתקדמות. הבוגרים האחרים מתקופתי הם חברים קרובים ושותפים לדרך המקצועית עד היום! "

Tomer Keter
Mia

דר' מיה אלסר

עמותת דלפיס, למען יונקים ימיים בישראל

בעלת דוקטורט מהחוג לציוויליזציות ימיות

"התחלתי את לימודי הדוקטורט, בחוג לציוויליזציות ימיות, כעשר שנים לאחר שסיימתי את לימודי התואר השני. הגעתי בהיסוס (האם ימצא המימון, האם שאלת המחקר תוכיח את עצמה, האם אצליח לשלב בין הלימודים, להורות ולעבודה) ויצאתי עשירה: למדתי לתכנן מחקר, לפרוט אותו לפרטים, נחשפתי ליצורים חדשים וחידדתי את ידיעותיי על הסביבה הימית, גם לאחר עשרים שנות חקר והוראה בים.
מלבד הניסיון המעשי והרחבת זווית הראייה, לתואר תרומה נכבדה לקורות החיים. מלבד הוראת מדעי הים בביה"ס לקציני-ים עכו, כיום הנני עמיתת מחקר במכון ללימודי ים ע"ש ליאון רקאנטי באוניברסיטת חיפה, הקמתי ביחד עם חוקרים בכירים ומתנדבים את עמותת 'דלפיס' שמטרתה לשמור ולהגן על היונקים הימיים שמאכלסים את חופי ישראל ופתחתי עסק עצמאי לייעוץ והדרכה בתחום האקולוגיה הימית."

מוראד ספדי

גיאולוג ימי בחברת בנייה וניהול פרויקטים

מוסמך החוג למדעים גאו-ימיים (.M.Sc)

"כיום אני עובד בחברת "אדיר הקמות", חברת בנייה וניהול פרויקטים. במהלך בניית נמל המפרץ בחיפה עסקתי בפיקוח וניהול העבודות הימיות, בדגש על בניית שוברי גלים, חפירות ימיות, הנחה ויציקת מזרונים גיאוטכניים תת-ימיים, בצוע וניהול סקרי מיפוי קרקעית הים באמצעות סונר רב-אלומות, וסקרי צלילה מרובים. בנוסף השתתפתי בפרוייקטים ימיים כגון הזנת החול בחופים והגנת המצוקים, וגם להובלת סקרים גיאולוגים וגיאוטכניים וסביבתיים למטרת פרויקטים עתידיים במרחב הימי. 

היום, הנני רואה וחי את הקשר הישיר בין כל מה שעברתי במהלך הלימודים בחוג למדעים גאו-ימיים, לבין היכולת שלי לנתח את הממצאים המתקבלים במהלך העבודות. וכסטודנט שקיבל זכות להכיר מדענים בתחום הימי, ובנוסף ללמוד ולהחשף לקדמת המדע הימי ע"י המנחה שלי, אין יום שעובר ואיני משתמש בשיטות ובידע היוקרתי והמקיף שרכשתי במהלך לימודי, וזה בהתחייבות! "

Murad Safadi
Roy Jaijel2

דר' רועי חיכל

מנהל מקצועי של אגמא – המרכז לאגני היקוות ונחלים

בעל דוקטורט מהחוג למדעים גאו-ימיים במסלול הישיר 

"במסגרת לימודי הדוקטורט רכשתי כלים רבים המסייעים לי בעבודתי כיום כמנהל המקצועי של אגמא – המרכז לאגני היקוות ונחלים. בין השאר למדתי על הצורך בלמידה רב-תחומית בכדי לענות על שאלות מורכבות, על הצורך להעמיק בתוצאות ניסויים ודגימות, ועל הצורך לעשות הכל תוך ראייה ביקורתית מתכללת של שאלות המחקר. במסגרת הלימודים השתתפתי במשלחות מחקר ימיות בארץ ובעולם, וכן בכנסים מדעיים, שתרמו לי רבות בפן המקצועי, וכן עזרו לי לייצר קשרים עם חוקרים ממדינות שונות, שמסייעים לי בעבודתי גם כיום. 

עדי צוויפלר

תלמידת דוקטורט ב University of Western Australia 

מוסמכת החוג לביולוגיה ימית (.M.Sc)

"לימודי התואר השני בחוג לביולוגיה ימית העמיקו בי את הרצון להתמקד במחקר במקום האהוב עליי ביותר – הים. רכשתי ידע וניסיון בשיטות מחקר מגוונות ויצרתי קשרים עם חוקרים בארץ ובעולם. תחומי העניין שלי הם ביולוגיה ואקולוגיה של שוניות אלמוגים, כמו גם שימור וניהול שוניות האלמוגים. אני נמשכת לעבוד על מערכות שוניות ייחודיות ונחקרות פחות, שם אני מרגישה שהמחקר שלי יכול לתרום את התרומה הגדולה ביותר לשיפור ההבנה שלנו לגבי תגובת השוניות ועמידותם בפני שינויי אקלים והשפעות אנתרופוגניות. כיום אני בשנה השנייה ללימודי הדוקטורט ב University of Western Australia שבפרת', אוסטרליה. פרויקט המחקר שלי מתמקד במערכות ריף עכורות במערב אוסטרליה. המטרה שלי היא לחקור את הפוטנציאל של שוניות עכורות אלה לתפקד כשוניות מפלט או כמקור לגיוס לאלמוגים בכדי להקל על הניהול השוטף, החסינות והשיקום של שונית שנפגעו קשות מההשפעות המתמשכות של שינויי האקלים.

DCIM101GOPROGOPR9352.
LiorSuchoy

ליאור סוחוי

תלמיד דוקטורט בImperial College London

מוסמך החוג למדעים גאו-ימיים (.M.Sc) 

"אני סטודנט מחקר (דוקטורנט) העוסק בדינמיקה של לוחות נוחתים (Subducting plates) במחלקה למדעי והנדסת כדור הארץ (Earth Science and Engineering) ב-Imperial College London. המחקר שלי מתמקד בבניית מודלים נומריים דו- ותלת-ממדיים שמדמים בדיוק גבוה את הכוחות הפיסיקליים הפועלים על לוחות טקטוניים. באמצעות המודלים אני חוקר מהם הגורמים אשר שולטים באופן ההפחתה, וכפועל יוצא מניעים את טקטוניקת הלוחות על פני כדור בארץ.
מחקר המוסמך שלי בחוג נולד כתוצאה משיתוף פעולה בין המנחה שלי לחוקרים במכון ETH בשווייץ. מחקר המוסמך נתן לי את הבסיס התיאורטי לעבודה שאני מבצע היום וניסיון מעשי בשימוש בתוכנות מהמתקדמות בתחום. חופש הפעולה שקיבלתי, וכן ההכשרה שכללה השתלמות במכון ETH, תרמו רבות לעצמאות שלי כחוקר. המפגש עם סטודנטים מרחבי העולם והמיקוד של הלימודים בכלים מעשיים יצרו אווירת לימודים ייחודית, מהנה ומעשירה עבורי."

דר' אביעד שיינין

מנהל תחום ניטור טורפי על בתחנת מחקר ימי

בעל דוקטורט מהחוג לציוויליזציות ימיות

"לאחר לימודי תואר שני באקולוגיה ימית באוניברסיטת תל-אביב וביצוע מחקר ראשוני על אוכלוסיית הדולפינים החופיים בישראל, מצאתי בית למחקר הדולפינים,שעניין אותי בחוג לציווילזיות ימיות באוניברסיטת . מרחב הפעולה והחופש שקיבלתי לחקור את הקשר בין הדולפינים לדיג המכמורת איפשר לי להגיע להישגים חשובים ולאחרונה הצלחנו לקדם הכרזה רשמית של ה-IUCN על חופי ישראל כחשובים לדולפינים החופיים בישראל, בעקבות מחקר זה! 

משנת 2015 מצאתי בית חדש למחקר שמעניין אותי, בתחנת מוריס קאהן לחקר הים, שתחת בית הספר למדעי הים ע"ש צ'רני באוניברסיטת חיפה. הייתה לי זכות גדולה וגאווה לקחת חלק בהקמת התחנה ובהובלת תחום טורפי העל בתחנה. הקמתי באשדוד, תחת תחנת מוריס קאהן לחקר הים, תחנת מחקר דרומית לחקר טורפי העל במרכז לחינוך וספורט ימי אשדוד. בשנת 2016 הקמתי את מרכז הדולפין והים, מרכז חינוכי שמטרתו לחשוף את הציבור בכלל ואת ילדי מערכת החינוך מגן הילדים ועד לתיכון לנפלאות הים התיכון דרך עיניו של הדולפין. המרכז פועל תחת עמותת דלפיס."

aviad scheinin

דר' רלי ולד

גיאולוגית וגיאופיזיקאית במו"פ המרכזי של כי"ל 

בעלת דוקטורט מהחוג למדעים גאו-ימיים

"אני עובדת כיום כחוקרת במו"פ המרכזי של כי"ל בתחום מדעי האדמה. עבודתי כוללת אפיון מינרולוגי, מיפוי, הערכת סיכונים ומחקר-תומך במפעלי הייצור של כי"ל בנגב (פוספט), בים המלח (אשלג) וגם בחו"ל.  בזמן כתיבת עבודת המחקר, עבדתי בחברת שפע ימים כגיאולוגית שלהם בישראל (אקספלורציית מינרלים).

הלימודים בביה"ס למדעי הים היו חווייתיים. ביה"ס מתנהל באווירה בינ"ל, סטודנטים רבים מגיעים מחו"ל והלימודים הם בשפה האנגלית. התוכנות שעומדות לרשות הסטודנטים הן מהטובות בעולם בתחום, כך שנרכשות יכולות מקצועיות רלוונטיות מאד לתעשייה. הלימודים בביה"ס למדעי הים העניקו לי כלים חזקים בתחום הגיאופיזיקה ומיפוי תת-הקרקע המשמשים אותי בתחומי עבודתי הנוכחיים באפיון חומרי גלם ושטחי כרייה".

 

דר' דור אדליסט

אקולוג ימי, יועץ למגוון גופים, מרצה בחוג לציוויליזציות ימיות 

בעל תואר שני ושלישי מהחוג לציוויליזציות ימיות 

כשהגעתי לחוג לציוויליזציות ימיות, פרופ' אבנר רבן ז"ל אמר לי "אתה יכול לעשות כאן הכל. מה שתרצה". אני שמח לבשר שהתברר ש"הכל" באמת היה המון, והיה לגמרי אפשרי. בתואר השני חקרתי את השימוש העולמי בשוניות מלאכותיות. בדוקטורט חשפתי את דפוסי הדיג בארץ כחלק ממאמץ לאומי ועולמי יחד עם פרויקט SeaAroundUs של אוניברסיטת UBC וגם את קצב וקנה המידה של הפלישה הביולוגית הימית הגדולה בכדה"א – הגירה לספסית. בפוסט דוקטורט עבדתי על זפת בחופי חיפה, עשבי ים באילת, בני אדם בכל מקום ומדוזות, המון מדוזות, בעיקר בים התיכון. בכל הנושאים האלו אני עדיין עוסק כיום כשאני מייעץ למגוון גופים, ביניהם האו"ם, האיחוד האירופי, רשויות ומשרדי ממשלה (החקלאות, הג"ס, רט"ג, האוצר), ארגונים ירוקים ואחרים (צלול, האגודה הישראלית לאקולוגיה ומדעי הסביבה), אזרחים (חובבי ושונאי מדוזות, דייגים ואחרים), חברות אנרגיה. למדתי המון בביה"ס למדעי הים ואני מלמד בו עד היום על היחס בין האדם לים. כמו כן בשנים האחרונות הייתי שותף בהקמת (וסגירת) סטארטאפ מבוסס טכנולוגיה ימית עבור חברות תקשורת ואנרגיה, סייעתי לתכנון המרחב הימי של ישראל וב- 2021 שבתי לעסוק גם במציאת פתרונות לזיהום הזפת בחופי הארץ הים תיכוניים. שנותי בביה"ס למדעי הים הקנו לי כלים לביצוע ולחשיבה ביקורתית ורחבת אופקים, וכמובן חברים-שותפים אדירים שמסייעים לקסם הזה לקרות".

Dor Edelist
Gilad Shtienberg3

דר' גלעד שטיינברג

פוסט דוקטורנט במרכז Scripps לארכיאולוגיה ימית

בעל תואר שני ושלישי מהחוג לציוויליזציות ימיות

"כיום אני פוסט דוקטורנט במרכז Scripps Center Of Marine Archeology (SCMA), של University of California San Diego. אני חוקר את השינויים הסביבתיים שהתרחשו בסביבה החופית לאורך תקופת ההולוקן (12,000 השנים האחרונות) וכיצד שינויים טבעיים אלה השפיעו על המתישבים הקדומים שחיו באזורים הללו.
הלימודים בחוג לציווילציות ימיות במסלול המאסטר ודוקטורט הקנו לי כלי מחקר מגוונים, חשיבה על שאלות רחבות המשלבות תחומים שונים, כמו גם חשיפה והכרות עם החוקרים המובילים בחקר סביבה החופית. אני מאמין שההסמכה הרב תחומית שרכשתי לאורך המסלול האקדמי בחוג והקשרים הבין אישיים אותם יצרתי הם מרכיב חושב ממה שאפשר לי להמשיך לעבוד בתחביב שלי."

 

גל דישון

פוסט דוקטורנט במכון Scripps לאוקיאנוגרפיה 

מוסמך החוג לביולוגיה ימית (.M.Sc)

"אני כיום פוסטדוקטורנט במכון Scripps לאוקיאנוגרפיה, University of California San Diego. עוסק במחקר ופיתוח של שיטות לגידול אצות אדומות שעשויות לסייע בהפחתת פליטת גזי חממה מתעשיית הבקר. הלימוד בחוג לביולוגיה ימית חשף אותי לשיטות מחקר ולנושאים העומדים גם כיום במרכז עבודתי"

Gal Dishon
raanan laipnik

רענן לייפניק

מהנדס פיתוח בחברת ביוטק

מוסמך החוג לביולוגיה ימית (.M.Sc)

"אני מהנדס פיתוח בחברת פלוריסטם. פלוריסטם הינה חברת ביוטק המתמחה בתרפיה תאית cell) therapy) ממקור שלייה. אני מתעסק בפיתוח תהליכים ומוצרים חדשים בחברה.

חווית הלימודים שלי הייתה מהנה ומאתגרת במידה רבה. הלימודים שלי בביה"ס למדעי הים, תרמו ליכולת שלי להתמודד עם אתגרים פיתוחיים ומחקריים גם אם לא בהכרח בתחומים שבהם התעמקתי במהלך הלימודים. חשוב לי לציין שהחוויה שלי מהלימודים התנתה לי את הכלים לצאת ולהשתלב בעולם התעשייה של הביוטק"

חגי נתיב

סטודנט לתואר שני בחוג לביולוגיה ימית (.M.Sc)

"אני צלם המתמחה בצילום תת ימי למטרות מחקר והתשוקה שלי היא בהנגשת המחקר בים והמראות הלא רגילים של הים, לציבור הרחב, כדי לקדם את אהבת הים והסביבה הימית. בתור מנהל המדיה של תחנת מוריס קאהן לחקר הים של בית הספר למדעי הים ע"ש צ'רני באוניברסיטת חיפה, וסטודנט לתואר שני העוסק בצילום פלורסנציה מתחת למים, אחד הדברים שאני הכי אוהב בעבודה שלי זה את הצלילות למקומות לא שגרתיים ולתעד חוקרים במהלך עבודתם לשימוש במדיה ומאמרים מדעיים, ולהכיר את הים לעומק, תוך ההיכרות והמפגש עם חוקרים מובילים מכל התחומים"

עמיר בר

תלמיד דוקטורט בחוג למדעים גאו-ימיים

מוסמך החוג לציוויליזציות ימיות  (.M.A)

כיום אני לומד לקבלת דוקטורט בחוג למדעים גאו-ימיים בביה"ס בית הספר למדעי הים ע"ש צ'רני באוניברסיטת חיפה. המחקר מתנהל במעבדה לסדימנטולוגיה סביבתית. המחקר שלי מתייחס לסלעי חוף (beachrock) לאורך חוף הים התיכון של ישראל ומטרותיו העיקריות הן לבנות מאגר מידע אמין עדכני ורחב של סלע חוף בחוף הים התיכון של ישראל, וליצור ידע מוצק אודות תהליכי ההשקעה שלהם. מאז תחילת לימודי אני עובד כעוזר מחקר בימי עבודת שטח רבים, כולל באיסוף דגימות מסלע וקרקע ביבשה ובים, וכן בסקרי דיקורים וקידוחים ועבודות תת-ימיות שונות. וזאת לצד עבודת מעבדה, בעיקר פטרוגרפיה ומדידות לומינסנציה אופטית ניידת. הניסיון המשמעותי ביותר הוא ההשתתפות בחפירות תת ימיות, כצולל וכראש צוות, בחפירות הספינה הטרופה ממגדל הזבובים והספינה העתיקה מעגן מיכאל B וכתיבת עבודת התזה.
בעקבות הלימודים לתואר שני בחוג לציוויליזציות ימיות החלטתי להמשיך ללימודי דוקטורט. ההכשרה העיונית כללה קורסים מעמיקים מתחומים מגוונים, ויחד עם ההכשרה המעשית לעבודה בים ובחוף, ולכתיבת מאמרים מדעיים באנגלית, מאפשרת לי להצטיין בלימודי הנוכחיים.

שלי ראובן

עובדת במעבדת בריאות זרעים 

מוסמכת החוג לביולוגיה ימית (.M.Sc)

"לפני שנתיים סיימתי את התואר השני שלי בבית הספר למדעי הים ומאז אני עובדת במעבדת בריאות זרעים בחברת "הזרע". במעבדה אנחנו מבצעים בדיקות לנוכחות פתוגניים שונים בזרעי יבול. הבדיקות מגוונות וכוללות שיטות של מיקרוביולוגיה קלאסיות, ELISA ושיטות מולקולריות חדישות. במעבדה אני אחראית על תחום הביולוגיה המולקולרית. המחקר שלי התבצע בשיטות מולקולריות ונתן לי המון ידע לעבודה הנוכחית שלי. הלימודים בחוג היו מהנים ומעניינים ומקנים כלים רבים לעבודה בתעשייה."

.

Shelly Reuven